טיפולי שורש

טיפולי שורש
כאשר יש פגיעה הגורמת לדלקת או לזיהום במוך השן, יש צורך בטיפול שורש. מוך השן הינו הרקמה הפנימית של השן הכוללת את העצבים וכלי הדם של השן.

כיצד נפגע מוך השן?
כאשר העששת (ריקבון השן) מתפשטת לעומק השן, חודרים החיידקים למוך השן וגורמים לזיהומו ולדלקת המלווה ברגישות לקור או חום ובכאבים. דלקת מוך השן שאינה מטופלת בזמן, מתפשטת אל חוד השורש ואל העצם התומכת בשן, וגורמת למורסה ולדלקת בעצם. היא מלווה בנפיחות ובכאבים עזים העלולים לגרום לצורך בעקירת השן. אפשרות נוספת לפגיעה במוך השן הינה בעקבות חבלה ושבר של כותרת השן. חשיפת מוך השן גורמת לדלקת במוך ולצורך בטיפול שורש. לעיתים נגרמת הפגיעה במוך השן עקב הכנת השן לקבלת כתר.

מה הם שלבי הטיפול?
את הדלקת במוך השן לא ניתן לרפא ע”י תרופות – יש לבצע טיפול שורש. הרופא מנקה את העששת ומסלק את רקמת המוך הדלקתית (שאריות העצב וכלי דם) מהתעלות. לאחר ניקוי תעלות השן ושטיפתן, סותמים אותן בחומר איטום מיוחד המונע חדירת חיידקים (סתימת שורש).
שן עם טיפול שורש זקוקה למבנה וכתר. שן שעברה טיפול שורש מאבדת חלק ניכר מחומר השן, נחלשת ונוטה להישבר תחת לחץ הלעיסה. על מנת לחזק את השן ולאפשר לה לתפקד באופן נורמלי, יש לבצע מבנה (בורג המעוגן לשורש השן ומשלים את חומר השן החסר) ולהרכיב עליו כתר (כיפת מתכת עם ציפוי חרסינה בצורת שן).

האם טיפול שורש כואב?
לפני טיפול השורש, סובל מתרפא מכאבים הנעלמים בזמן הטיפול. בזכות השימוש בהרדמה מקומית בדרך כלל אין כאבים במהלך הטיפול. לאחר הטיפול יתכן כאב או רגישות, בעיקר בזמן הלעיסה. תרופות לשיכוך כאב פותרות את הבעיה. במקרים של כאב חריף או נפיחות יש להתקשר לרופא במרפאה.

טלפון מהיר
רשמו את מספר הטלפון שלכם ונציג יחזור אליכם ללא המתנה
טלפון מהיר
רשמו את מספר הטלפון שלכם ונציגנו יחזרו אליכם תוך יום עסקים אחד

זימון תור דרך האזור האישי
זמין ללקוחות מכבידנט בעלי שם משתמש וסיסמא